ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE ΤΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗΣ e-mail ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: astrapifc1957@gmail.com

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

"ΜΙΛΗΣΑΝ" ΟΙ ΕΔΡΕΣ!

Οι γηπεδούχοι είχαν την τιμητική τους στην 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ. Καστοριάς, καθώς οι πέντε από τις επτά επικράτησαν των αντιπάλων τους. Διεκόπη λόγω κακοκαιρίας το παιχνίδι Οινόη – Κρόνος.
Σταθερά στην κορυφή παραμένει η ιστορική Καστοριά, που λύγισε την αντίσταση της Δόξας Κορησού στο β' ημίχρονο με σκορ 3-0, με τους «ερυθροκίτρινους» να κρατάνε την απόσταση των 8 βαθμών από την δεύτερη Αστραπή Μεσοποταμίας, η οποία «διέλυσε» με το εμφατικό 5-1 τους Αμπελόκηπους στην έδρα της.

Ισόπαλο έληξε το μεγάλο ντέρμπι της κατηγορίας στην Ποριά, καθώς Γραμμοχώρια και Καλλιθέα τα μοιράστηκαν όλα (βαθμούς και εντυπώσεις), με τους φιλοξενούμενους να «κλέβουν» τον βαθμό στο 94'!

Ο ΑΣ Νταηλάκης σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που είχε 5 τέρματα, επικράτησε δύσκολα του Γράμμου Μαυροχωρίου (3-2), παίρνοντας οξυγόνο για την συνέχεια.

Την ανοδική του πορεία πιστοποίησε ο Ηρακλής Πολυκάρπης, που πέτυχε την δεύτερη σερί νίκη του, αυτή τη φορά κόντρα στο Κωσταράζι (3-1), απομακρύνοντας από την διακεκαυμένη ζώνη, ενώ σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων η ΑΕ Βιτσίου στο Τοιχιό πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς απέναντι στην Πεντάβρυσο (4-3) στην προσπάθεια που κάνει να μείνει στην κατηγορία.

Τέλος, διεκόπη το ματς Φλατσάτα Οινόης – ΜΓΣ Κρόνος στο 45' εξ' αιτίας της έντονης χιονόπτωσης κι ενώ το σκορ ήταν 0-1. Σύμφωνα με το ΚΑΠ ο αγώνας θα επαναληφθεί από το λεπτό που διεκόπη και με το σκορ που είχε διαμορφωθεί!