ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE ΤΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗΣ e-mail ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: astrapifc1957@gmail.com

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2013

Η ΑΣΤΡΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ! ! !

Σε ένα παιχνίδι που δεν έλειψαν οι εντάσεις η Αστραπή ήρθε ισοπαλία 2 - 2 με την Πολυκάρπη στο στάδιο της Μεσοποταμίας. Υπήρξαν "ατυχείς" στιγμές από τις "σφυρίχτρες" του αγώνα και η Αστράπη αγωνίστηκε το μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου ημιχρόνου με 10 παίχτες έπειτα από την αποβολή του Λάζαρου Καραμανίδη ο οποίος ήταν και ο σκόρερ του πρώτου τέρματος της Αστραπής. Η ομάδα πίεσε κι άλλο ανεβάζοντας τον ρυθμό και ο Γιώργος Ξανθόπουλος πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας ενώ υπήρχαν αρκετές ευκαιρίες για να βάλει και άλλα γκολ και να σημειώσει εξαιρετική ανατροπή του σκορ αφού έχανε 0 - 2 από το πρώτο ημίχρονο. Οι παίχτες έπαιξαν ακόμη μια φορά με ψυχή και πάθος και στάθηκαν αντάξιοι του ιστορικού συλλόγου. Ευχαριστούμε όλους εσάς που ήρθατε στο γήπεδο και στηρίζεται έμπρακτα την ομάδα! Είναι τιμή για όλους που το γήπεδο αρχίζει και γεμίζει ξανά!